Warning: Illegal string offset 'family' in /lazur/wp-content/themes/holiday/functions.php on line 267
Blog
Morze jako kierunek wakacyjny dla seniorów

Wypoczynek nad morzem jest bardzo dobrym relaksem dla każdego człowieka bez względu na wiek. W szczególności dla dzieci i seniorów, a zwłaszcza jeśli mają choroby typu alergia, tarczyca, nadciśnienie, to morze ma pozytywny wpływ na te dolegliwości.  

Jeśli rozważymy różne aspekty dotyczących wyborów wczasów krajowych czy zagranicznych, to nasze polskie kurorty są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. W krajach takich jak Grecja, Turcja czy Hiszpania temperatury nie sprzyjają dobrze na samopoczucie zwłaszcza osób starszych oraz występują różnego rodzaju zagrożenia tropikalne, które również mają zły wpływ. Jeśli wybieramy wczasy dla seniorów, to najlepszym rozwiązaniem jest turnus poza sezonem. Bardzo wiele atutów przemawia za takim rozwiązaniem. Wiele ośrodków oferuje nam organizację turnusów dla seniorów, propozycja uwzględnia zakwaterowanie i wyżywienie. Ośrodek Wypoczynkowy Lazur, który zlokalizowany jest w dwóch miejscowościach Rowach i Poddąbiu jest idealnym miejscem na wypoczynek. Gwarantują profesjonalną obsługę, czyste pokoje oraz kuchnię z polskimi, tradycyjnymi daniami.

Wczasy poza sezonem dają możliwość odpoczynku w spokoju z dala od zgiełku i głośnej muzyki. Na plaży nie ma takiego ścisku, a w restauracjach i kawiarniach łatwiej o wolne miejsce. Trzeb przyznać, że w okresie od maja do czerwca lub we wrześniu są niższe temperatury, a w ośrodkach znajduje się więcej osób w podobnym wieku. To daje możliwość osobom w podeszłym wieku na chwilę relaksu i odpoczynku wśród osób w podobnym wieku.

Lokalizacja ośrodka

Wybierając ośrodek należy kierować się lokalizacją oraz wyposażeniem pokoi. Ośrodek Lazur w Poddąbiu oferuje pokoje z pełnym węzłem sanitarnym oraz balkonami, co jest na pewno dużym atutem. Warto zwrócić uwagę czy w pobliżu znajduje się apteka oraz ośrodek zdrowia, do którego w razie potrzeby można się udać. Niemniej jednak każdy senior wie, że jeśli wybiera się na wczasy, warto się zaopatrzyć w lekarstwa, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy.

Kilka niezbędnych rzeczy, które należy zabrać ze sobą to oczywiście historia choroby, jeśli cierpimy na pewne schorzenia, nakrycie głowy w razie wyższych temperatur ora preparat na komary czy kleszcze zawsze noże się przydać. W wyborze ośrodka należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Atrakcyjna oferta jest ośrodek w cichej okolicy w pobliżu zieleni parku lub lasu z dala od zgiełku i ruchliwych ulic. Cennym atutem jest, bliskość plaży, dla osób ceniących odpoczynek i lubiących spacery pośród szumiących fal. Wiele ośrodków turystycznych oferuje wczasy dla seniorów. Bardzo często połączone z zabiegami wspomagającymi leczenie lub dla poprawienia ogólnej kondycji osób starszych. Najczęściej są to znane miejscowości turystyczne, w których znajdują się ośrodki rehabilitacyjne, sanatoria lub uzdrowiska. Wczasy dla seniorów charakteryzują się kuracja zdrowotną w połączeniu z rekreacją. Każdy ośrodek w swoim programie oferuje dodatkowe atrakcje dla umilenia czasu, są to imprezy taneczne, wycieczki z przewodnikiem oraz wszelkiego rodzaju zajęcia ruchowe.

drukuj

Lazur Sp. z o.o., ul. Promenada Słońca 7, 76-270 Poddąbie

e-mail: biuro@lazurosrodki.pl

tel. 598 461 335, 598 141 890,  fax 598 141 793, tel. kom. 663 670 703, 603 100 408

| Polityka prywatności |

Nr konta: 47 1090 2763 0000 0001 0812 6547

NIP: 8392754719, REGON: 771478552, KRS: 0000132804